top of page

טיפולים

באוסטאופתיה ניתן לטפל במגוון רחב של כאבים ובעיות שונות. להלן כמה מהן:

 
מה זה אוסטאופתיה?

 

הגוף צריך להיות באיזון - איזון בין קבוצות שרירים שונות, איזון בין מפרקים שונים, איזון בלחצים ואיזון בין גוף, ונפש. פציעה (פיזית או נפשית) פוגעת באיזון עדין זה. טיפול אוסטאופתי יכול להחזיר את האיזון בדרכים עדינות ולא פולשניות.

                                                                                                                                        להמשך קריאה

הטיפול הקרניו סקראלי

 

הטיפול הקרניו סקראלי הוא טיפול עדין ידני העובד על הרקמות השייכות למערכת שמחברת בין הקרניום (ראש) והסקרום (עצם העצה, העצם המשולשת בסוף עמוד השדרה). מטרת הטיפול היא לשפר זרימת נוזלים וניקוז.

                                                                                                                                        להמשך קריאה

פציעות ספורט

 

בין אם אתם ספורטאים של סופ"ש או ספורטאים מקצוענים, או בכל מקום בין לבין, אתם חשופים לסיכון של פציעות הקשורות לאותו ספורט בו אתם מתאמנים, והטיפול האוסטאופתי מתאים ביותר לטיפול בפציעות אלו.

                                                                                                                                        להמשך קריאה

אוסטאופתיה וליקויי שמיעה

 

הטיפול הקרניאלי (בעצמות הגולגולת) מתבסס על ההבנה שעצמות הראש אינן מחוברות אחת לשניה, אלא שיש תנועות מינימליות ביניהן. תנועה זו מקורה ביצירה וקליטה של הנוזל השדרתי (Cerebrospinal fluid - CSF) בתאי המוח. תנועתיות זו מאפשרת למוח להתרחב ולהתכווץ, ולתאי המוח לקבל את התזונה הנדרשת על ידי זרימת הדם ו - CSF ובנוסף מאפשרת ניקוז של הנוזלים מהמוח. על ידי מניפולציות עדינות ניתן לשחרר לחצים בגולגולת, ולשפר את זרימת הנוזלים. 

                                                                                                                                        להמשך קריאה

טיפול בתינוקות

 

למה תינוק שמטופל על ידי אוסטאופת בגיל צעיר הוא בר מזל? בזמן ההריון ובתהליך הלידה יש לחץ רב של גוף התינוק, ובעיקר על הגולגולת. בלידה ארוכה ראש התינוק עלול להיות מכופף לאחור לזמן רב. מנח זה עלול ליצור לחץ רב בין בסיס הראש לחוליות העליונות של הצוואר. זהו האיזור ממנו יוצא עצב הוואגוס, שמפעיל את מערכות העיכול והנשימה. אם מערכת העיכול לא פועלת כראוי, התינוק יסבול מגזים (colic). אולם ניתן לטפל בתינוק ולשחרר את הלחץ, וכך מערכת העיכול תעבוד יותר טוב. באותו איזור נמצא גם השריר האחראי לתפקוד הלשון ושרירי היניקה. אם תינוק מתקשה לינוק, רצוי לקחת אותו לטיפול אצל אוסטאופת כדי לשחרר את האיזור הזה. 

                                                                                                                                        להמשך קריאה

טיפול בכאבי ראש וזעזועי מוח

 

כאבי ראש נגרמים לעיתים קרובות מבעיות במבנה הגולגולת, בעיות בהולכה העצבית, בעיות ברקמת המוח עצמה או בעיות זרימת דם למוח. ד"ר אנדרו טיילור סטיל, אבי האוסטאופתיה, אמר שאם יש סדר בגוף, הגוף יוכל לתפקד באופן נורמלי. אם כתוצאה מתנוחה לא טובה בלידה, לידה ארוכה או איזושהי טראומה, משתנה המבנה של הגולגולת ושל עמוד השדרה, דבר זה יכול לגרום לכאבי ראש.

                                                                                                                                        להמשך קריאה

שיקום וסטיבולרי (טיפול במערכת שיווי המשקל)

 

שיקום וסטיבולרי היא שיטת טיפול שנועדה להקלה על סימפטומים של סחרחורת וורטיגו. השיטה מבוססת על מחקר רב. הטיפול כולל תרגילים למערכת הוסטיבולרית (מערכת שיווי המשקל).

בין הסימפטומים של בעיה במערכת הוסטיבולרית ניתן למצוא בעיות ראיה, בעיות שמיעה ו/או טיניטוס (צלצול באזניים), בחילות, בעיות זכרון, בלבול, בעיות קואורדינציה, ירידה בבטחון העצמי ובהערכה עצמית, חרדה, דכאון, כאבי ראש, עייפות, וורטיגו והקאות. 

                                                                                                                                        להמשך קריאה

כאבי גב וכאבים במפרקים

 

כאבי גב וכאבים במפרקים אחרים (כגון כתף, קרסול, מרפק, ירך וכו') יכולים להגרם מסיבות שונות: שימוש חוזר (overuse), פציעה ישנה, ניתוח. סיבה נוספת לכאבים אלו יכולה להיות פיצוי שהגוף יוצר כדי להגן על עצמו מפציעה אחרת.                                     

                                                                                                                                        להמשך קריאה

טיפול בנשים בהריון

 

הריון הוא אחד הדברים הכי מדהימים שאשה התברכה בהם. אבל הריון יכול גם להיות קשה ומאכזב אם האשה סובלת מכאבים ותחושות לא נעימות כגון צרבת, כאבי ראש, כאבי גב ובעיות עיכול. הרפואה הקונבנציואלית מוגבלת ביכלתה לעזור היות ולאשה בהריון אסור לקחת תרופות. הטיפול האוסטאופתי לעומת זאת יכול גם יכול לעזור. 

                                                                                                                                        להמשך קריאה

 

bottom of page